CEZA İNFAZ KURUMUMUZDA BİLGİ YARIŞMASI HEYECANI

Ceza İnfaz Kurumumuzda Sakarya Müftülüğü tarafından Peygamberimizin Hayatı ve Hadis dalları ile Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından Son Peygamberin Hayatı konulu para ödüllü bilgi yarışmaları düzenlendi.

 

 

Sakarya Müftülüğü tarafından Peygamberimizin Hayatı konulu bilgi yarışması 23 Mart 2015 tarihinde, Hadis bilgi yarışması ise 25 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirildi. Yarışmalara toplam 136 hükümlü ve tutuklu katıldı. Dereceye giren hükümlü ve tutuklular için Sakarya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda 21 Nisan 2015 tarihinde ödül töreni düzenlendi. Törene Cumhuriyet Savcısı Erhan Sağlam, Kurum Müdürü Necmi Üçler, Kurum İkinci Müdürleri Kıyas Eminoğlu ve Ali Çöğürcü, Kurum Öğretmenleri Nevzat Budak ve Cemalettin Aykuş, personel ile hükümlü ve tutuklular katıldı.

 

 

Her iki dalda birincilere 500'er TL, ikincilere 300'er TL, üçüncülere 200'er TL, dördüncü ve beşincilere de 100'er TL olmak üzere toplam 3.000 TL para ödülü dağıtıldı. Hükümlü ve tutuklular ödüllerini Cumhuriyet Savcısı Erhan Sağlam ve Kurum Müdürü Necmi Üçler'in elinden aldılar.

 

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından düzenlenen Son Peygamberin Hayatı konulu bilgi yarışmasına ise 65 hükümlü ve tutuklu katıldı. Türkiye genelinde tüm ceza infaz kurumlarının katıldığı Umre ödüllü bilgi yarışması 29 Mart 2015 tarihinde gerçekleşti.

Yarışmada Türkiye genelinde ve il düzeyinde dereceye girenlere umre seyahati, para ödülü, IPad, kitap setleri ve altın ödülleri verilecek. Dereceye girecek hükümlü ve tutuklular umre ödülünü ve bilgisayar ödülünü bir yakınına devredebilecek veya yakın zamanda tahliye olmaları durumunda kendileri kullanabilecek.

 

Sakarya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2005 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi - 27.04.2015] - Yönetici : Olçun KAHYA
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.