CEZA İNFAZ KURUMUMUZDA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ

Ceza İnfaz Kurumumuzda 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. 20 Kasım Perşembe günü ilk olarak kurumda bulunan çocuk hükümlü tutuklulara kapalı ziyareti açığa çevirme ve açık ziyareti uzatma ödülü ile birlikte çocuk hükümlü tutuklular ile ailelerine kahvaltı verildi.

 

 

Belge dağıtım törenine Cezaevi Savcısı Erhan Sağlam, Kurum Müdürü Necmi Üçler, Kurum Öğretmenleri Nevzat Budak ve Cemalettin Aykuş katıldılar.

 

 

Kahvaltıda bir konuşma yapan Necmi Üçler, kahvaltıya katılan ailelere teşekkür etti. Geleceğimiz olan çocuklarımızın sorunlarını birlikte çözmek için bundan sonra bu tür etkinliklerin düzenleneceğini belirten Üçler; “Çocuklarımız en hassas dönemleri olan ergenlik çağında maalesef kötü niyetli kişilerin tuzağına düşüyor. Çocuklarımızın gençlik enerjilerinden faydalanarak onların sırtından para, güç kazanıyorlar. Çocuklarımız enerjilerini kendileri için, aileleri için ve ülkemiz için kullanamıyor. Çocuklarımızı bu kötü niyetli kişilerin pençesinden, uyuşturucu batağından kurtarmamız bizim en büyük sorumluluğumuzdur. Onlardan ilgiyi, sevgiyi eksik etmememiz lazım. Onları dinlememiz ve anlamamız gerekiyor. Onları bu illetten kurtarmamız için birlikte neler yapabiliriz? Fikir alış verişinde bulunmamız lazım” dedi.

 

 

Çocuk hükümlü tutukluların maddi manevi her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için kurum olarak ne gerekiyorsa yapılmakta olduğunu belirten Üçler, ailelerin kendisine her zaman ulaşabileceğini söyledi. Düzenlenen etkinlikten dolayı memnuniyetlerini dile getiren aileler Kurum Müdürü Necmi Üçler’e teşekkür ettiler.

 

 Daha sonra Sakarya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Kamil Erkut Güre, Cezaevi Savcısı Erhan Sağlam ve Sakarya Barosu Çocuk Hakları Merkezi Yürütme Kurulu üyeleri çocuk hükümlü tutukluları ziyaret ederek onların isteklerini ve sorunlarını dinlediler. Baro heyeti getirmiş olduğu çeşitli hediyelerle çocukları sevindirdi.  

 

Sakarya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2005 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi - 20.01.2014] - Yönetici : Olçun KAHYA
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.