HÜKÜMLÜ VE TUTUKLULAR 15 TEMMUZ'U DUVARLARINA YANSITTILAR

 

Ceza İnfaz Kurumumuzda koğuşlar arası 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi konulu duvar gazetesi yarışması düzenlendi. Ortaya birbirinden güzel eserler çıktı.

 

 

Ceza İnfaz Kurumumuzda hükümlü ve tutuklular 15 Temmuz 2016 tarihinde Vatanın bütünlüğünü ve Anayasal düzeni yıkmak için yapılan saldırılara karşı duygu ve düşüncelerini koğuşlarında oluşturdukları duvar gazetelerine yansıttılar. 15 Temmuz gecesi vatanın birliğine ve bütünlüğüne yönelik saldırılara karşı içeride oldukları için herhangi bir şey yapamadıklarını dile getiren hükümlü ve tutuklular "O gece içeride olduğumuzdan vatanımız ve milletimiz için elimizden bir şey gelmedi. Vatan hainlerine karşı göğsünü siper eden şehitlerimiz, gazilerimiz ve milletimize minnettarız. Onlar dışarıda mücadele etti bizler de içeride duygu ve düşüncelerimizi duvarlara yansıttık." dediler.

 

 

Kurum Müdürü Necmi Üçler ile psikolog ve öğretmenden oluşan jüri duvar gazetesi oluşturan hükümlü ve tutukluları odalarında ziyaret ederek dereceye giren koğuşları belirledi. Dereceye giren ve yarışmaya katılan koğuşlar Ödül Yönetmeliği kapsamında çeşitli ödüllerle ödüllendirildiler.

 

Sakarya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2005 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi - 20.01.2014] - Yönetici : Olçun KAHYA
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.