SAKARYA’DA UMUDA YOLCULUK

 

 

 

Ceza İnfaz Kurumumuzda bulunan hükümlü ve tutukluların ürettiği el emeği göz nuru ürünler Sakaryalılarla buluştu.

 

 

Çoğunluğu çocuk hükümlü ve tutuklular ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan hükümlülere ait resimler ile birbirinden güzel bakır işleri, örme işleri ve seramik ürünler ile çeşitli el işi ürünler sergilendi.

 

 

Adapazarı Kültür Merkezinde 3-10 Ağustos 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen sergiye Ferizli Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, Kurum Müdürü Necmi Üçler ile Kurum Öğretmenleri Nevzat Budak ve Cemalettin Aykuş katıldı.

 

 

Ferizli Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, Hükümlü ve Tutukluların umutlarını ve hayallerini renklerle anlatmalarını çok önemsediğini belirtti. Kurum Müdürü Necmi Üçler, sergide emeği geçenler ile el emeği göz nuru döken bütün hükümlü ve tutukluları tebrik etti.

 

 

Üçler, “Hükümlü ve tutuklularca meydana getirilen resimler ve çeşitli el işi ürünlerinin her biri, onların zihinlerinde duvarları yıkan ve dışarıya açılan birer penceredir” dedi. Sakaryalıların yoğun ilgi gösterdiği sergide, üretilen ürünler satışa sunularak elde edilen gelir hükümlü ve tutukluların hesabına aktarıldı.

 

 

Sakarya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2005 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi - 12.08.2015] - Yönetici : Olçun KAHYA
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.