COVID-19 TEDBİRLERİ
  22.10.2020

  COVİD 19 PANDEMİSİ VE KURUMUMUZDA ALINAN TEDBİRLER

   

  Dünyada ve ülkemizde salgın haline gelen Korona virüsün kurumda barındırılan hükümlü ve tutuklular ile personelimize bulaşmasının önlenmesi amacıyla;

  - Haftada en az iki kez kurumumuz iç ve dış tüm ortak kullanım alanları dezenfekte edilmektedir

  - Günlük olarak hükümlü ve tutukluların koğuşları detaylı olarak temizlenmektedir.

  - Tüm koğuşlara gerekli deterjan, sabun gibi hijyen malzemeleri verilmektedir.

  - Hijyen kurallarına azami derecede dikkat edilmektedir.

                  Kurum girişinde personel, jandarma, ziyaretçi, tutuklu ve hükümlülerin tümünün ısıları ateşölçer ile ölçülmekte, ateşi yüksek çıkanlar kuruma alınmamaktadır. Bilim kurulunun tavsiye kararları neticesinde, kurumda çalışan personelimiz dışarı temaslı virüs taşıma ihtimalini önlemek amacıyla; izole çalışma sistemine geçmiştir. Belirli sürelerde evlerinden uzakta yurt vb. barınma yerlerinde kaldıktan ve covid 19 testleri negatif çıktıktan sonra iş başı yapmaktadırlar. Pandemi sürecinin bilimsel kararlar ile desteklenerek doğru şekilde yönetilmesi ve oluşabilecek zararların önüne geçilmesi konusunda gerekli özveri ve hassasiyet titizlikle uygulanmaktadır.

                  Kuruma yeni gelen tutuklu ve hükümlüler korona virüs belirtisi taşıyıp  taşımadıklarına ilişkin doktor raporu alınmakta, şüpheli görülenler kuruma alınmadan sağlık kuruluşlarına gönderilmektedir. Ayrıcı ilk kez kuruma alınan tüm hükümlü ve tutuklular (14) gün süreyle izole edilerek ayrı bir ölümde kalmaktadır.

  Adres

  SAKARYA 1 NOLU L TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU ADRES: Ferizli / SAKARYA

  Telefon

  (0264) 781 38 24-25

  (0264) 781 38 05 (FAX)

  E-Posta

  sakarya.ltcikisaretadalet.gov.tr